Listan på aktuella namn för Stafett-SM uppdaterad. Kolla om du står med på listan!

Publicerad 2018-04-18 16:38
13755
Bara sex veckor kvar till Stafett-SM och vi har uppdaterat listan över de aktiva som kan vara aktuella för olika stafettlag. Beroende på sjukdomar, skador och plötsliga formförbättringar kan "givna" laguppställningar ändras så ta och kolla listan!

Kvinnor 4x100m: Michelle Desilva, Madde Winberg, Frida Johansson, Martina Winberg, Filippa Gunnarsson, Ebba Molinder, Emilia Hammarström, Hanna Palmqvist, Elvira Erixon, Rebecka Sellberg, Louise Liljeblad

Kvinnor 4x800m: Elin Brink, Alice Greberg, Julia Törnblad, Alexandra Brackman, Emma Magnusson, Sara Gunnarsson

Kvinnor 3x1500m: Elin Brink, Alice Greberg, Julia Törnblad, Alexandra Brackman, Johanna Anvell

Män 4x100m: Filip Schwartz, Felix Svensson, Elias Martinsson, Gabriel Tiveskog, Richard Heikkilä

Män 4x800m: Alexander Nilsson, Simon Wallenlind, Filip Wadman, Johan Lamm, Miguel Palm, Daniel Eriksson

Män 4x1500m: Alexander Nilsson, Simon Wallenlind, Miguel Palm, Gabriel Steffensen, Sebastian Nilsson, Jonathan Weichbrodt

M22 4x100m: Filip Schwartz, Felix Svensson, Elias Martinsson, Richard Heikkilä

M22 3x800m: Filip Wadman, Johan Lamm, Daniel Eriksson, Markus Bredberg

K22 4x100m: Emilia Hammarström, Hanna Palmqvist, Elvira Erixon, Rebecka Sellberg, Louise Liljeblad

K22 3x400m: Hanna Palmqvist, Elin Brink, Elvira Erixon, Martina Winberg

K22 3x800m: Elin Brink, Alice Greberg, Julia Törnblad, Alexandra Brackman

F19 4x100m: Michelle Desilva, Madde Winberg, Frida Johansson, Martina Winberg, Filippa Gunnarsson, Ebba Molinder

P19 3x800m: Dejen Nguse, Temesgen Zeray, Markus Hjält, Jir Didriksson

P17 4x100m: Oscar Nilsson, Oskar Weidenholm, Marcus Blixt, Vilmer Elovsson, Felix Ljung, Marcel Schweikart

P17 Stafett 1000m: Oscar Nilsson, Oskar Weidenholm, Jesper Hermansson, Vilmer Elovsson, Felix Ljung, Marcel Schweikart, William Sander, Josef Wallenlind

P17 3x800m: Josef Wallenlind, Michael Rosenqvist, Victor Wahlgren, Hlynur Sigurbersson, Oscar Wall, William Sander

F17 4x100m: Alva Larsson, Ebba Gustafsson, Lovisa Nilsson Edin, Nike Wäljegård, Josefin Stridh

F17 Stafett 1000m: Alva Larsson, Ebba Gustafsson, Lovisa Nilsson Edin, Paulina Wikemar, Nike Wäljegård, Malin Jonsson, Maja Ottosson

F17 3x800m: Paulina Wikemar, Malin Jonsson, Maja Ottosson

F15: 4x80m: Felicia Clarelid Magji, Erika Sjögren, Olivia Bissette, Wilma Garplid, Elin Molinder, Emilia Åström, Ella Borg

F15 3x800m: Eleonora Alinder, Anna Svarfvar, Alma Svantesson, Frida Palmqvist, Elina Witrén, Filippa Fagerström

P15 4x80m: David Ulstein, Martin Allansson, Simon Wikell, Isak Liljenberg, Ludvig Winberg, Viggo Henriksson

P15 3x800M: Simon Wikell, Fabian Haeffler, Carl Erixon, Jonathan Grahn

Md md arra
Md maik indoor logo
Md logotyp rgb mo lndalsaik
Skyisthelimit
Md logo gbg black
Md md sam
Md wiberger
Md kakservice
Md lanteam dokument
Md intersport.logo.2.
Md idrottens bingo bild1
Md canon logo
Nyheter via RSS
Levererat av MyClub